Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 
Hızlı Arama

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürün içeriği nedir?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası olan sigortalılarımız, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı sağlık kuruluşlarında alınan ek ücretleri teminat altına almış olurlar. Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece SGK tarafından kapsama alınan, Genel Sağlık Sigortasına sahip olan kişiler için geçerlidir.

Özel Sağlık Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası arasındaki fark nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan sadece Genel Sağlık Sigortası (GSS) aktif olan kişiler yararlanabilmektedir. Özel Sağlık Sigortası’nda ise bu şart aranmamaktadır. Anlaşmalı kurum ağı ve teminat yapıları farklıdır.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olmak için SGK’lı olmalı mıyım?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası alabilmek için SGK’lı olma şartı aranmamaktadır. Genel Sağlık Sigortası (GSS) aktif olmayan kişiler, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında sunulan yatarak ve ayakta tedavi teminatlarından yararlanamamaktadır.

Kimler Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sahibi olabilir?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden, *0 ile 55 yaş aralığındaki kişiler sigorta sahibi olabilmektedir.

*Yeni doğan kişilerin poliçeye dahil edilmesi için en az 14 günlük olmaları beklenmektedir.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında ömür boyu yenileme garantisi hakkını ne zaman alabilirim?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın 3 yıl üst üste hiç kesintiye uğratılmadan yenilenmesi durumunda Cigna 3 yıl sonunda, sigortalının sağlık durumunu esas alarak ömür boyu yenileme garantisi hakkını değerlendirir.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda hasarsızlık indirimi veya ek prim var mı?

Evet, sigortanın yenilenmesi esnasında son yılın tazminat / prim oranının değerlendirilmesi sonucu, yeni yıl primlerine Poliçe Özel Şartları’nda belirlenen koşul ve oranlarda hasarsızlık indirimi veya ek prim uygulanabilir.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortam varken anlaşmasız kuruma gidebilir miyim? Gidersem, tazminat süreci nasıl işler?

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile anlaşması olmayan fakat SGK ile anlaşması olan özel sağlık kurumlarındaki yatarak tedavi giderleri Poliçe Özel Şartları kapsamı ve anlaşmasız kurumlara ait teminat ve limitler doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında günlük muayene sınırı olacak mı?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda günlük bir sınır bulunmamaktadır. Poliçenizi yaptırdıktan sonra bir yıl boyunca toplam 10 muayene hakkınız mevcuttur..

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yapılan muayene sonucunda doktor farklı bir branş hekimine daha yönlendirirse bu muayene 2. işlem olarak değerlendirilir mi?

Evet, muayeneniz sonrasında doktorunuzun farklı bir branş doktoruna yönlendirmesi durumunda bu muayene 2. işlem olarak değerlendirmeye alınmaktadır.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda ilaçlar ödeniyor mu?

Hayır, ilaç teminatı Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesi kapsamında bulunmamaktadır.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda "Doğum Teminatı" var mı?

Hayır, doğum teminatı Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesinde bulunmamaktadır.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda bekleme süresi var mı?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda acil durumlar hariç olmak üzere, yatarak tedavi kapsamındaki tüm işlemler ile ayakta veya yatarak olmasına bakılmaksızın tüm fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ilgili giderler, sigorta kapsamına dahil olunduktan 3 ay sonra kapsama alınır. Dünya Sağlık Örgütü ve/veya Sağlık Bakanlığı tarafından ilan küresel, bölgesel veya ülke içindeki salgın hastalıklara (Pandemi) ilişkin yatarak ve ayakta tedavi teminatları kapsamındaki tüm işlemler için bekleme süresi 1 aydır.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda 18 yaş altı çocukların sigortalanması için şart var mıdır?

18 yaş altı çocuklar, sigorta ettirenin 18 yaş ve üstünde olması şartıyla sigortalanabilirler. Yeni doğan bebek için sigortaya başvuru, bebeğin doğum tarihinden 14 gün sonra yapılabilir. Yapılan değerlendirme ile herhangi bir sağlık riski görülmemesi durumunda yeni doğan bebekler doğum tarihi itibari ile poliçeye dahil edilebilirler.

SGK kapsamında olmayan sigortalının, Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında faturaları işleme alınabilir mi?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası sadece SGK tarafından kapsama alınmış ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) olan kişiler için geçerlidir. Genel Sağlık Sigortası’na hak sahipliğini kaybeden kişilerin poliçeleri yürürlükte olsa dahi, teminatlarından faydalanamazlar. GSS hak sahipliğinin yeniden başlaması halinde poliçe teminatları da yeniden geçerli olur.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda hafta sonu ve resmi tatil günleri için provizyonda saat sınırlaması var mıdır?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları’nda resmi tatiller de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşmalı kurum alternatifleri nelerdir?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında sunulan Plan 1 ve Plan 2‘de Türkiye geneline yaygın Cigna ve SGK ile anlaşmalı özel hastaneler ve diğer özel sağlık kurumları ağımız ile hizmet veriyoruz.

Ayrıca Ankara, Bursa, Diyarbakır, İzmir, Kocaeli, Samsun ve Trabzon illerinde ikamet eden sigortalılarımız, anlaşmalı olduğumuz sağlık kurumlarından belirli kurumları hariç tutarak EKO Plan alternatifinden faydalanabilirler.