Devlet Katkısı Yatırım Fonları

Çok güzel bir sistem, özellikle %30 devlet katkısı olması çok cazip kılıyor. Herkes bütçesine göre ödeyebileceği tutarı ayırıp, emeklilik için BES’e katılmalı.
Evren Ö., İSTANBUL
 
Cigna ile Bireysel Emeklilik devlet katkısı birikimlerinizi karlı şekilde yatırıma dönüştürebilirsiniz.
BES devlet katkısı ile sisteme yatırdığınız katkı paylarının belirlenen yıllık limitler dahilinde yüzde 30’u oranındaki bölümü devlet tarafından emeklilik hesabınıza ödenir. Devlet Katkısı Yatırım Fonu, düşük risk almayı tercih eden orta düzeyli katılımcılar için uygun bir fondur.
Cigna tarafından sunulan Devlet Katkısı Yatırım Fonu seçenekleri ve uzman portföy yöneticileri aracılığı ile devlet desteğinizi zahmetsizce kazanca dönüştürün.

Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı Yatırım Fonları

Katılım Katkı Emeklilik Yatırım Fonu

Fon, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcıların devlet katkısı tutarlarının değerlendirilmesi amacı ile kurulmuştur. Fon portföyüne alınacak menkul kıymet seçiminde ve sınırlamalarında Yönetmelik ve Devlet Katkısı Hakkında Yönetmelik'te belirlenmiş olan sınırlamalara uyulur.

Katkı Emeklilik Yatırım Fonu

Fon, ağırlıklı olarak sabit getirili menkul kıymetlere ve sınırlı oranda da değişen piyasa koşullarına göre BIST 100 endeksinde bulunan paylara yatırılan, hem sermaye kazancı hem de temettü ve faiz geliri elde etmeyi hedefleyen bir fondur.