Çiftçimin Yanında

Hayat Sigortası

 

Biliyoruz ki dünyada milyarlarca insanın yaşamı çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin emeklerine bağlı. Cigna olarak bu mesleği gerçekleştirenlerin zorlu çevresel koşullarda dahil olmak üzere her anlarında yanlarında olmak istedik ve ücretsiz olarak sunduğumuz bilgilendirme hizmetlerinden, akaryakıt indirimine kadar geniş bir kapsamda hazırlanan asistans hizmetleri ile onlara özel bir hayat sigortası hazırladık.

Çiftçimin Yanında Hayat Sigortas, çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine Vefat, Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Daimi Maluliyet ve Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatları ile hayatta karşılaşabileceği risklere karşı koruma sağlarken 6%’ya varan akaryakıt indirimi, traktör bakım indirimi, veteriner danışmanlığı gibi hayatı kolaylaştıracak asistans hizmetleri de sunuyor.

Neden Çiftçimin Yanında Hayat Sigortası?

 • Vefat ve Kaza Sonucu Vefat teminatı ile hayatta karşılaşabileceğiniz risklere karşı sevdiklerinize
  50.000 TL’ye kadar maddi güvence sağlar.
 • Kaza Sonucu Daimi Maluliyet veya Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatı ile maddi destek sağlar.
 • Aytemiz istasyonlarında sınırsız adette %6'ya varan akaryakıt indirimi** sağlar.
 • Sınırsız adette ücretsiz veteriner, ziraat mühendisi veya besici teknikerliği danışmanlığı hizmeti sağlar.
 • Garantisi dolmuş traktörlere yağ, yağ ve hava filtresi değişimi gibi işlemlerde yılda 2 kez %10 indirim sağlar.
 • Yetiştiricilik protokolünden, hava durumu ve zirai uyarılara, hibe destekten ürün fiyatlarına kadar birçok alanda sınırsız kısa mesaj ile bilgilendirme hizmeti sağlar.
 • Ödediğiniz primleri vergi matrahından düşerek %40’a varan oranda vergi avantajından faydalanabilirsiniz.

Teminatlar

Vefat Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde vefat etmesi halinde poliçede belirtilen vefat teminat tutarı vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında(FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucu vefatı halinde poliçede belirtilen kaza sonucu vefat teminat tutarı kaza sonucu vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda (FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde daimi olarak malul kalması halinde tıbbi tedavisinin sona ermesinin ve daimi maluliyetin tespitinin ardından poliçede belirlenen daimi maluliyet tazminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında belirtilen oranlar dahilinde hesaplanır, FKSGŞ’de yer almayan oranlar için ise Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik ekinde yer alan, sağlık kurulu raporundaki kazaya ilişkin engel oranı dikkate alınır. Bir kaza, vefat ve daimi maluliyet tazminatına aynı zamanda hak kazandırmaz. Ancak daimi maluliyet tazminatı ödenmiş bulunan sigorta ilişkisinin sigortalısı, kazanın oluş tarihinden itibaren bir sene içinde ve bu kaza sebebiyle vefat ettiği takdirde hak sahiplerine, ödenmiş bulunan daimi maluliyet tazminatı ile vefat tazminatı arasındaki fark ödenir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Sigortalının; sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza neticesinde, kaza gününden itibaren bir sene içinde ödenen tedavi masrafları, doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları (nakil ücretleri hariç) sigorta poliçesinde belirtilen teminat tutarına kadar ödenir.

Teminat ve Prim Tutarları

Prim tutarı, sigortalının cinsiyetine ve yaşına göre farklılık göstermektedir.

Örnek Tablo*

TEMİNATLAR 1. Paket 2. Paket
Vefat 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Vefat 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Daimi Maluliyet 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Tedavi Masrafları 5.000 TL 3.000 TL
Prim 900 TL 600 TL

*Yukarıdaki tablo, 44 yaşındaki erkek bir müşteri baz alınarak hazırlanmıştır.

Ücretsiz ve İndirimli Hizmetler

Diş Hekimi Muayenesi
Veteriner / Besicilik Teknikerliği / Ziraat Mühendisliği Desteği Danışma Hattı
Alanında uzman kişiler ile telefonla danışmanlık hizmetinden poliçe süresince sınırsız olarak yararlanma imkanı
Diş Taşı Temizliği
Traktör Bakım İndirimi
Garantisi dolmuş traktörlere yağ, yağ ve hava filtresi değişimi gibi işlemlerde poliçe süresince yılda iki kez %10 indirim avantajı
Ev Destek Hizmeti

Kısa Mesaj Bilgilendirmeleri

 • Yetiştiricilik protokolü,
 • Hava durumu ve zirai uyarılar
 • Hibe destek
 • Piyasa Fiyatları
 • Yem, et, süt ve yumurta fiyatları
 • Akaryakıt fiyatları
 • Tarımsal haberler
 • İlçemde neler oluyor?
 • Bitkisel Ürün Fiyatları
Diş Röntgeni Uygulamaları
Akaryakıt İndirim Paketi**

Aytemiz istasyonlarında benzinde %2, motorinde %3.5 LPG’de %6 indirimde poliçe süresince sınırsız olarak yararlanma imkanı

**AYTEMİZ’in anlaşmalı istasyonlarından yapacağı ürün alımlarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) bildirdiği fiyatlar üzerinden benzinde %2, motorinde %3,5 ve LPG’de %6 oranlarında indirimden yararlanacaktır. Bayilerin rekabet koşulları uyarınca kısa dönemlerde uyguladıkları indirimli fiyatların AYTEMİZ indiriminden daha yüksek oranda olması halinde, bayinin uyguladığı indirim oranı (fiyat) uygulanacaktır. Çiftçilere özel verilen tarım kart ve benzeri özelliklere sahip kartlarda, tarım ile ilgili yaptıkları alışverişlerde uzun aylara varan faizsiz, ödeme ötelemeli ve vadeli alışveriş imkânı sunulmaktadır. Bu sebeple bu tip özelliklere sahip kartlarla akaryakıt alışverişine indirim uygulanmayacaktır.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin

Bu ürüne sahipseniz hizmetlerden
faydalanmak için bizi arayın

0212 337 72 57

Bu ürüne sahip olmak ve hizmetlerden
faydalanmak için bizi arayın

0850 222 0 860

Bu Üründen Kimler Faydalanabilir?

18-60 yaş aralığında olan herkes bu ürüne sahip olabilir. Sigortalı yaşı ve sigorta süresinin toplamı 65’i geçmemelidir.

Sigorta Süresi

Sigorta süresi 1 yıldır ve sonraki yıllar için 4 yıllık yenileme garantisi* bulunmaktadır. Poliçe, 4 yıllık yenileme garantisi sayesinde ek bir beyana ihtiyaç olmadan vade sonunda otomatik olarak yenilenir, yenileme yapılırken poliçe üzerinde belirtilen prim tutarlarında artış yapılmaz.
*Aksi yönde yazılı bir talep olmadığı sürece poliçe yenileme garantisi geçerlilik süresi sonuna kadar yenilenir. Sigorta priminin taksitinin vadesinde ödenmemesi nedeniyle poliçenin iptal edilmesi durumunda yenileme garantisi ortadan kalkar. İşbu yenileme garantili hayat sigortası süresi içerisinde teminat azaltma ya da arttırma işlemi yapılmamaktadır.