Uzun Süreli Hayat Sigortası

47 yıla kadar güvence imkanı

Bireysel olarak yaptırdığım hayat sigortamın sağladığı maddi güvence sayesinde artık ailem için daha az endişeleniyorum.
Tuğçe S., İSTANBUL
Reklamcı
 

Uzun Süreli Hayat Sigortası ile beklenmedik risklere karşı hem kendinizin hem de sevdiklerinizin yaşam standartlarını güvencemiz altına alıyoruz.

Neden Uzun Süreli Hayat Sigortası?

  • Vefat durumunda ailenize ve sevdiklerinize toplu para ödemesi yapar.
  • Kaza sonucu daimi maluliyet durumunda maddi güvence sağlar.
  • Bu maddi desteği fatura, kira, kredi gibi tüm masraflarınız için dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz
Teminatlar

Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmediyseniz yasal varislerinize ödenir.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda (FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde daimi olarak malul kalması halinde tıbbi tedavisinin sona ermesinin ve daimi maluliyetin tespitinin ardından poliçede belirlenen daimi maluliyet tazminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında belirtilen oranlar dahilinde hesaplanır, FKSGŞ’de yer almayan oranlar için ise Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik ekinde yer alan, sağlık kurulu raporundaki kazaya ilişkin engel oranı dikkate alınır. Bir kaza, vefat ve daimi maluliyet tazminatına aynı zamanda hak kazandırmaz. Ancak daimi maluliyet tazminatı ödenmiş bulunan sigorta ilişkisinin sigortalısı, kazanın oluş tarihinden itibaren bir sene içinde ve bu kaza sebebiyle vefat ettiği takdirde hak sahiplerine, ödenmiş bulunan daimi maluliyet tazminatı ile vefat tazminatı arasındaki fark ödenir.

*Teminat detayları ve teminata hak kazanma şartları ile ilgili bilgi almak için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Teminat detayları ve istisnalar ilgili sigorta genel ve özel şartlarında belirlenmiştir.

**Uzun Süreli Hayat Sigortası ile ilgili Genel Şartlara buradan ulaşabilirsiniz.

Teminat ve Prim Tutarları

Bu hayat sigortası ürününde vefat teminatı ve kaza sonucu daimi maluliyet ek teminatı yer almaktadır, yıllar itibariyle azalan ve sabit teminat tutarlarını ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz.

Sigorta primi; sigortalının yaşı, teminat tutarı, teminat yapısı ve ödeme periyoduna göre belirlenmektedir. Teminatlar ve prim para cinsi TL’dir. Sigorta primi; sigorta başlangıcında peşin (tek ödeme) ya da ilk yıl içerisinde 12 eşit taksitte (kredi kartının mail order işlemine açık olmasına halinde) veya tercih edilen teminat yapısına göre aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık taksitler ile QNB Finansbank nezdinde bulunan hesaptan ya da kredi kartından tahsil edilir.

Bu Üründen Kimler Faydalanabilir?

18-63 yaş aralığında olan herkes bu ürüne sahip olabilir. Sigortalı yaşı ve sigorta süresinin toplamı 65’i geçmemelidir.

Sigorta Süresi

Bu Sigorta ürünü; uzun süreli ve tercihinize göre yıllar itibarıyla azalan ya da sabit teminatlı olup sigorta süresi 2-47 yıl arasında seçilebilir.