Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık

Sigortası

Bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım

Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü, Cigna ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ödediği tutara ek olarak alınan fark ücretlerinde devreye girer ve hiçbir ek ücret* ödemeden sağlık hizmeti almanızı sağlar. *Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki muayene işlemlerinizde tarafınızca ödenmesi zorunlu olan ve devlete ödenen katkı payı tutarı hariçtir.

Neden Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı Tercih Etmelisiniz?

  • Geniş kapsamlı anlaşmalı kurum ağı sayesinde ihtiyacınız olduğunda, prestijli sağlık kurumları aracılığıyla sağlık hizmetlerinden hiçbir ek ücret* ödemeden faydalanmanızı sağlar.
  • Cigna ile anlaşması olmayıp Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında “Yatarak Tedavi Teminatı” kapsamında aldığınız hizmetler için yaptığınız ödemeler, ilgili evrakların Cigna’ya iletilmesi durumunda poliçe özel şartları ve limitleriniz dahilinde değerlendirilir.
  • “Yatarak ve Ayakta tedavi teminatı” ile hastalık ve/veya kaza durumlarında tanı ve tedavi süreçlerinde size maddi güvence sağlar.
  • Poliçe süreniz 1 yıl olup, poliçenizi 3 yıl boyunca kesintisiz yenilerseniz, yapılacak risk değerlendirmesinin sonucuna göre ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanabilirsiniz.
  • İlk kez Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'nı almanız halinde, %10 hoş geldin indiriminiz bulunmaktadır. Ek olarak aile üyelerinizle birlikte poliçe sahibi olmak istemeniz durumunda hoş geldin indiriminiz uygulandıktan sonra indirimli tutara %10’luk ek aile indirimi de uygulanmaktadır. Örneğin; 1.000 TL değerinde bir poliçeniz olduğunu varsayalım, hem hoş geldin indirimi hem de aile indiriminden yararlanmak istediğinizde poliçe tutarınızdan 100 TL’lik ilk indirim olan hoş geldin indirim tutarı düşülür, akabinde kalan 900 TL üzerinden ikinci indirim olan aile indirimi uygulanır. 
  • Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın ücretsiz sunduğu “Tamamlayıcı Yaşam Paketi” ile standart sağlık hizmetlerine ek olarak Check-up, Diş ve Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Psikolog, Online Diyetisyen ve Acil Kara Ambulansı hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.
  • Ödediğiniz sigorta primlerini, gelir vergisi beyannamesi veya ücret bordrosunda gider göstererek limitler dahilinde %40’a kadar vergi avantajı sağlayabilirsiniz.

*Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki muayene işlemlerinizde tarafınızca ödenmesi zorunlu olan ve devlete ödenen katkı payı tutarı hariçtir.

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan Kimler Faydalanabilir?

  • Türkiye’de ikamet eden, *0 - 55 yaş aralığındaki kişiler yararlanabilir.

*Yeni doğan bebekler, en az 14 günlük olmaları durumunda poliçeye dahil edilmektedir.

Teminatlar

Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile yalnızca “Yatarak Tedavi Teminatı”nı seçebileceğiniz gibi “Yatarak ve Ayakta Tedavi Teminatı”nı içerecek şekilde de sigortanızı oluşturabilirsiniz.


Cerrahi Yatış

Cerrahi ve ortopedik müdahalelere ilişkin sağlık giderleriniz bu teminat kapsamında değerlendirilir. Tedavinizin ameliyat gerektirmesi durumunda; Ameliyat öncesi anestezi doktorunuzun istemiş olduğu rutin operasyon öncesi tetkikler, ameliyathane kirası, operatör, anestezi uzmanı ve asistan doktor ücretleri, oda, yemek, refakatçi (bir kişi ile sınırlıdır) giderleri, anestezi ilaç ve sarf malzemelerine ilişkin giderler, teminat tablosunda belirtilen limitler ile işbu Özel Şartlar ve Sağlık Sigortası Genel Şartları dahilinde bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Acil tıbbi durumlar haricinde planlanan ameliyatlarınız için 48 saat önce ameliyatı yapacak olan doktor tarafından doldurulacak Özel Sağlık Sigortası Hasta Bilgi Formu’nun, değerlendirilmek üzere Anlaşmalı Sağlık Kuruluşu tarafından Cigna’ya iletilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Dahili Yatış

Ameliyat gerektirmeyen ve tedavinizin sağlık kurumunda en az 24 saat yatış (normal oda ya da yoğun bakım) gerektirmesi durumunda ilgili tüm sağlık giderleriniz bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Yoğun Bakım

Tedavinizin yoğun bakım ünitesinde yapılmasının gerekli olduğu durumlarda oluşan yoğun bakım yatışları belirtilen teminat, limit, uygulama ve iştirak oranı dahilinde bu teminat kapsamındadır.

Oda Giderleri :

Hastanede kalmanız gereken durumda, oda ve yemek giderleriniz, kaldığınız gün boyunca poliçeniz kapsamında karşılanır. Aynı zamanda yanınızda refakatçi kalmasının tıbbi zorunluluk olduğu durumlarda rekafatçi giderleriniz de karşılanır.

Kemoterapi

Kanser hastalığı nedeniyle gereken kemoterapi ve bu tedavi yöntemlerinin gerektirdiği ilaç giderleri bu teminat kapsamındadır. Kemoterapi öncesi kemoterapiye hazırlık amacıyla yapılan onkolojik muayene ve kan tahlilleri de bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Radyoterapi

Kanser hastalığı nedeniyle gereken radyoterapi ve bu tedavi yöntemlerinin gerektirdiği ilaç giderleri bu teminat kapsamındadır. Radyoterapi öncesi radyoterapiye hazırlık amacıyla yapılan onkolojik muayene ve kan tahlilleri de bu teminat kapsamında değerlendirilir.

Diyaliz

Böbrek yetmezliği nedeniyle yapılan her türlü diyaliz tedavisi bu teminat kapsamındadır.

Özellikli Tıbbi Malzeme

Poliçenizin süresi içerisinde meydana gelen bir kaza veya hastalık sonucu uygulanan yatarak tedavisi esnasında özellikli malzeme kullanılması durumunda, bu malzemeler teminat kapsamındadır.

Suni Uzuv:

Poliçe süreniz içerisinde meydana gelen bir kaza veya hastalık sonucunda fonksiyon kaybına uğramış bir organın tedavisi suni uzuv gerektirirse, suni uzuv giderleri (suni el, kol, bacak, göz ve estetik amaç taşımayan protezler), poliçe özel ve genel şartları, poliçede yazılı ödeme limit ve oranı dahilinde vaka başına ödenir. Sair protezlerde Cigna'nın ayrıca onayı alınmaktadır.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var Mı?

Poliçenizi 3 yıl boyunca kesintisiz yenilemeniz durumunda yapılacak risk değerlendirmesinin sonucuna göre Cigna size, sigorta poliçenizi ömür boyu yenileme garantisi hakkı tanımaktadır. Ömür boyu yenileme garantisi kazanmışsanız poliçeniz aksi talebiniz olmadığı sürece tüm hakları korunarak yenilenir.
Ömür boyu yenileme garantisi alan poliçenizin yenileme sürecinde Cigna tarafından teminat eksiltme, limit düşürme, istisna/muafiyet ve ek prim uygulaması yapılmaz.

Ücretsiz Tamamlayıcı Yaşam Paketi’ndeki Hizmetler Nelerdir?


Poliçeniz süresince ücretsiz olarak yılda 2 kere diş hekimi muayenesi, diş taşı temizliği ve tek diş röntgeni ile yılda 1 kere tek diş dolgu hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.


Doktor Muayenesi, EKG, Akciğer Grafisi (tek yönlü), Ultrason, Tam Kan Sayımı, Açlık Kan Şekeri, Kolestrol (Total), Tam İdrar Tahlili ve Vucüttaki İltihap Oranının Tespiti (Sedimentasyon) ile ilgili giderler poliçenizin süresi içerisinde bir kez ve %100 oranında karşılanacaktır.


Poliçeniz süresince 7 gün 24 saat uzman doktorlarla online olarak 15’er dakikalık sınırsız sayıda ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Cigna’nın Online Sağlık Hizmetleri sayfası aracılığı ile T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek “Doctor Turkey” platformuna erişebilirsiniz. Doktor listesinden görüşme yapmak istediğiniz doktoru seçip anında veya ileri bir tarihte, görüntülü, sesli veya yazılı olarak uzman doktorlarla görüşme yapabilirsiniz.


Poliçeniz süresince uzman psikologlara yılda 4 kez 15’er dakikalık seanslarla ücretsiz olarak (resmî tatiller haricinde) 10:00-24:00 saatleri arasında danışabilirsiniz.

Cigna’nın Online Sağlık Hizmetleri sayfası aracılığı ile T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek “Doctor Turkey” platformuna erişebilirsiniz. Doktor listesinden görüşme yapmak istediğiniz doktoru seçip anında veya ileri bir tarihte, görüntülü, sesli veya yazılı olarak uzman doktorlarla görüşme yapabilirsiniz.


Poliçeniz süresince uzman diyetisyenler ile 2 kez online olarak ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Cigna’nın Online Sağlık Hizmetleri sayfası aracılığı ile T.C. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinizi girerek “Doctor Turkey” platformuna erişebilirsiniz. Doktor listesinden görüşme yapmak istediğiniz doktoru seçip anında veya ileri bir tarihte, görüntülü, sesli veya yazılı olarak uzman doktorlarla görüşme yapabilirsiniz.


Göz Sağlığı Paketi ile göz muayenesi hizmetinden yılda 2 kez ücretsiz faydanalabilirsiniz.


Poliçeniz süresince ihtiyacınızın olduğu acil durumlarda ücretsiz kara ambulansı hizmetiyle en yakın hastaneye kolayca ulaşabilirsiniz.

Hemen Sizi Arayalım

Hemen Sizi Arayalım