Sağlık Sigortası Tazminat İşlemleri

 

Cigna olarak, sizin için her zaman en iyi hizmeti ve çözümü yaratmayı hedefliyoruz. Tazminat işlemlerinizi kolaylaştırabilmek amacıyla süreci en yalın ve anlaşılır haliyle sizin için özetledik. Tazminat talebiniz olması durumunda izlemeniz gereken yolu ve iletmeniz gereken dokümanları aşağıda bulabilirsiniz.

Anlaşmalı Sağlık Kurumları

Anlaşmalı Özel Sağlık Kurumlarında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından anlaşmalı olarak kabul edilen kadrolu doktorlar tarafından gerçekleştirilen ve Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında olan sağlık giderlerine ait SGK fark tutarı için, poliçe özel şartları ve poliçede yer alan ilgili teminat limit ve ödeme oranı doğrultusunda Anlaşmalı Sağlık Kurumuna Sigortacı tarafından ödeme yapılacağına dair provizyon verilir. Provizyonunuz onaylandığında SMS ile tarafınıza bilgi verilir. Sigortalı tarafından sadece SGK katkı payı ve varsa poliçe kapsamı dışında kalan tutar ödenir.


Anlaşmasız Sağlık Kurumları

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından anlaşmalı olarak kabul edilen ancak, Cigna ile anlaşmalı olmayan sağlık kurumlarına başvurulması durumunda sigortalının ödediği sağlık giderlerine yönelik gerekli değerlendirmenin yapılabilmesi için aşağıdaki evrakların Cigna’ya gönderilmesi gerekmektedir.

Tazminat Durumunda Ne Yapmalıyım?

Bize Ulaşın

0850 222 0860 numaralı Cigna Müşteri Hizmetleri’ni arayın ve bildirimde bulunun.

Talep Edilen Dökümanları Teslim Edin

Gerekli evrakları ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak şirket adresimize ulaştırın.

Talebinizi Takip Edin

Tazminat talebinizi, Cigna Müşteri Hizmetleri'ni arayarak takip edebilirsiniz.

Tazminat talebiniz şirketimize ulaştıktan sonra değerlendirmeye alınacak olup tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. Talebinizin hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilmesi için tazminat talebinize konu tazminat talebi için gerekli belgelerinizi ve iletişim bilgilerinizi tam ve eksiksiz olarak göndermeniz gerekmektedir.

Tazminat Talebi İçin Gerekli Belgeler

Tazminat türüne göre gönderilmesi gereken belgeler: