Cigna’da Kariyer

 

Kariyer Yönetimi

Şirketimizdeki mevcut yeteneğin belirlenmesi, geliştirilmesi ve şirketimiz bünyesinde tutulması İnsan Kaynakları politikamızın bir gereğidir. Bu doğrultuda, mevcut rollerin şirket bünyesinden tamamlanması önceliğimizdir.

Yüksek performans gösteren ve yetenekli çalışanlarımızı tespit etmek, gelişimlerine katkıda bulunmak ve bu kişileri liderlik rollerine hazırlamak üzere “Yetenek Yönetimi” programları yürütüyoruz. Çalışanlarımızın, bu programlara katılabilmek için belli performans kriterlerini sağlaması ve düzenlenen “Ölçme ve Değerlendirme Merkezi” çalışmalarında başarılı olmaları beklenir. “Yetenek Yönetimi” programına dahil olan çalışanlar yönetici geliştirme eğitimlerinden faydalanır, yönetim projelerine aktif olarak katılarak gelecekte karşılarına çıkabilecek yeni kariyer olanakları için desteklenir.

Organizasyonel Yapılanma

Telesatış Kanalı”, “Banka Satış Kanalı” ve “Genel Müdürlük” kariyer yönetim süreci olmak üzere kariyer yönetim sistemi çatısı altında 3 farklı yapılanmamız bulunuyor.

Tele Satış Kanalı yetenek yönetimi programları kapsamında; gerçekleştirilen ölçme değerlendirme merkezi uygulamalarıyla yönetici aday havuzları oluşturuyoruz ve yüksek performanslı çalışanlarımıza ara terfi imkanı sunan kıdemlilik sınavları düzenliyoruz.

Genel Müdürlük kariyer yönetimi ve planı Towers Watson işbirliği ile “Şeffaf Kariyer” adıyla hayata geçti. Projenin temel felsefesi sonuçlara değer katan çalışanlarımızın iyi yaptıkları işlerde değer üretmeye devam etmeleri ve bireysel katkı sağladıkları alanlarda gelişim fırsatları yaratmaktır. “Şeffaf Kariyer” projesiyle; kariyer gelişiminde yöneticilik kadar bireysel katkı rollerine de aynı fırsatları sunmayı hedefliyoruz. Bu yapı çalışanlarımıza sadece dikey ya da bantlar arası değil, aynı zamanda yatay ve seviyeler arası geçiş yapmalarına imkan tanıyor. Genel Müdürlük çalışanlarımızı bir üst seviyedeki roller, kurum ve sektörel ihtiyaçlarımız doğrultusunda sertifikasyon, teknik ve yetkinlik bazlı yerel ve global eğitim programlarına katılmaları yönüde destekliyoruz.

Banka Satış Kanalı, Cigna çalışanlarımızın büyük bir bölümünü temsil ediyor. Satış organizasyonumuzu geleceğe taşımak, çalışan bağlılığını arttırmak ve çalışanlarımıza kariyer fırsatı sunmak adına yıl içinde düzenli olarak ölçme değerlendirme merkezi uygulamaları ve kıdemlilik sınavları düzenliyoruz. Kanal içindeki tüm ilerlemeler havuz yetenek yönetimi programları aracılığıyla sağlanıyor.

Cigna İnsan Kaynakları olarak insan ve gelişim odaklı yaklaşımla kısa süreli rotasyonlar ve iç ilan yayınlama yönetimiyle iç geçişleri destekliyoruz. Bu kapsamda yılda 4 defa kısa süreli rotasyon için çalışanlarımızın talepleriyle kurumun ihtiyaçları ve yöneticilerin tercihleri doğrultusunda çalışanlarımıza farklı bir departmanda iş fırsatı deneyimleme olanağı sunuyoruz. Yıl boyunca ihtiyaç duyulan tüm pozisyonları kurum içi ilan yönetimi ile yayınlıyoruz ve çalışanlarımıza eşit başvuru koşulları sunarak kariyerlerine farklı alanlarda yön verme imkanı sağlıyoruz.

İş Fırsatları ve Başvuru Yöntemleri

Şirketimizdeki açık pozisyonlarımızı kariyer.net ve linkedin adreslerinden takip edebilirsiniz. Hedef ve yetkinliklerinize uygun bir pozisyon bulunmaması durumunda çalışmak istediğiniz alanı belirten bir ön yazı ile birlikte özgeçmişinizi isealim@cigna.com.tr adresine gönderebilirsiniz. Özgeçmişini gönderen adaylarla uygun pozisyon olduğu durumlarda irtibat kurulmaktadır.

Staj İmkanları

Şirketimizde son sınıf ticaret lisesi öğrencileri ile üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine, İstanbul’daki Genel Müdürlük birimlerimizde staj imkanı tanınmaktadır. Staj başvuruları için özgeçmişinizi staj_basvuru@cigna.com.tr adresine veya 0216 411 91 82 nolu faksımıza gönderebilirsiniz. Staj başvurularında sadece olumlu adaylara bilgi verilmektedir.