Çiftçimin Yanında

Hayat Sigortası

%6'ya varan akaryakıt indirimi avantajıyla

Hayat sigortam sayesinde hem kendimi hem de ailemi güvence altına aldım, göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ederim.
Evren Ö., İSTANBUL
 

Biliyoruz ki dünyada milyarlarca insanın yaşamı çiftçi ve hayvan yetiştiricilerinin emeklerine bağlı. Cigna olarak bu mesleği gerçekleştirenlerin zorlu çevresel koşullarda dahil olmak üzere her anlarında yanlarında olmak istedik ve ücretsiz olarak sunduğumuz bilgilendirme hizmetlerinden, akaryakıt indirimine kadar geniş bir kapsamda hazırlanan asistans hizmetleri ile onlara özel bir hayat sigortası hazırladık.

Çiftçimin Yanında Hayat Sigortası, çiftçilere ve hayvan yetiştiricilerine Vefat, Kaza Sonucu Vefat, Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık ve Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatları ile hayatta karşılaşabileceği risklere karşı koruma sağlarken 6%’ya varan akaryakıt indirimi, traktör bakım indirimi, veteriner danışmanlığı gibi hayatı kolaylaştıracak asistans hizmetleri de sunuyor.

Neden Çiftçimin Yanında Hayat Sigortası?

 • Vefat ve Kaza Sonucu Vefat teminatı ile hayatta karşılaşabileceğiniz risklere karşı sevdiklerinize
  50.000 TL’ye kadar maddi güvence sağlar.
 • Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık veya Kaza Sonucu Tedavi Masrafları teminatı ile maddi destek sağlar.
 • Aytemiz istasyonlarında sınırsız adette %6'ya varan akaryakıt indirimi** sağlar.
 • Sınırsız adette ücretsiz veteriner, ziraat mühendisi veya besici teknikerliği danışmanlığı hizmeti sağlar.
 • Garantisi dolmuş traktörlere yağ, yağ ve hava filtresi değişimi gibi işlemlerde yılda 2 kez %10 indirim sağlar.
 • Yetiştiricilik protokolünden, hava durumu ve zirai uyarılara, hibe destekten ürün fiyatlarına kadar birçok alanda sınırsız kısa mesaj ile bilgilendirme hizmeti sağlar.
 • Ödediğiniz primleri vergi matrahından düşerek %40’a varan oranda vergi avantajından faydalanabilirsiniz.
Teminatlar

Vefat Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde vefat etmesi halinde poliçede belirtilen vefat teminat tutarı vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında(FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucu vefatı halinde poliçede belirtilen kaza sonucu vefat teminat tutarı kaza sonucu vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde FKSGŞ’de tanımlanan bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde sürekli olarak sakat kalması halinde tıbbi tedavisinin sona ermesinin ve sürekli sakatlığın tespitinin ardından poliçede belirtilen tutar FKSGŞ’de belirtilen oranlar nispetinde ödenir. Bir kaza , vefat veya sürekli sakatlık tazminatına aynı zamanda hak kazandırmaz. Ancak sürekli sakatlık tazminatı ödenmiş bulunan sigorta ilişkisinin sigortalısı, kazanın oluş tarihinden itibaren bir sene içinde ve bu kaza sebebiyle vefat ettiği takdirde hak sahiplerine, ödenmiş bulunan sürekli sakatlık tazminatı ile vefat tazminatı arasındaki fark ödenir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içinde FKSGŞ’de tanımlanan bir kaza neticesinde ve kaza gününden itibaren bir sene içinde yapılan tedavi masrafları (doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları nakil ücretleri hariç) sigorta poliçesinde belirtilen teminat tutarına kadar ödenir. Kaza sonucu tedavi masrafları teminat tutarı, ana teminat olan vefat teminatının %10'u kadardır.

Teminat ve Prim Tutarları

Prim tutarı, sigortalının cinsiyetine ve yaşına göre farklılık göstermektedir.

Örnek Tablo*

TEMİNATLAR 1. Paket 2. Paket
Vefat 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Vefat 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Daimi Maluliyet 50.000 TL 30.000 TL
Kaza Sonucu Tedavi Masrafları 5.000 TL 3.000 TL
Prim 900 TL 600 TL

*Yukarıdaki tablo, 44 yaşındaki erkek bir müşteri baz alınarak hazırlanmıştır.

Ücretsiz ve İndirimli Hizmetler
Diş Hekimi Muayenesi
Veteriner / Besicilik Teknikerliği / Ziraat Mühendisliği Desteği Danışma Hattı
Alanında uzman kişiler ile telefonla danışmanlık hizmetinden poliçe süresince sınırsız olarak yararlanma imkanı
Diş Taşı Temizliği
Traktör Bakım İndirimi
Garantisi dolmuş traktörlere yağ, yağ ve hava filtresi değişimi gibi işlemlerde poliçe süresince yılda iki kez %10 indirim avantajı
Ev Destek Hizmeti

Kısa Mesaj Bilgilendirmeleri

 • Yetiştiricilik protokolü,
 • Hava durumu ve zirai uyarılar
 • Hibe destek
 • Piyasa Fiyatları
 • Yem, et, süt ve yumurta fiyatları
 • Akaryakıt fiyatları
 • Tarımsal haberler
 • İlçemde neler oluyor?
 • Bitkisel Ürün Fiyatları
Diş Röntgeni Uygulamaları
Akaryakıt İndirim Paketi**

Aytemiz istasyonlarında benzinde %2, motorinde %3.5 LPG’de %6 indirimde poliçe süresince sınırsız olarak yararlanma imkanı

**AYTEMİZ’in anlaşmalı istasyonlarından yapacağı ürün alımlarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) bildirdiği fiyatlar üzerinden benzinde %2, motorinde %3,5 ve LPG’de %6 oranlarında indirimden yararlanacaktır. Bayilerin rekabet koşulları uyarınca kısa dönemlerde uyguladıkları indirimli fiyatların AYTEMİZ indiriminden daha yüksek oranda olması halinde, bayinin uyguladığı indirim oranı (fiyat) uygulanacaktır. Çiftçilere özel verilen tarım kart ve benzeri özelliklere sahip kartlarda, tarım ile ilgili yaptıkları alışverişlerde uzun aylara varan faizsiz, ödeme ötelemeli ve vadeli alışveriş imkânı sunulmaktadır. Bu sebeple bu tip özelliklere sahip kartlarla akaryakıt alışverişine indirim uygulanmayacaktır.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin

Bu ürüne sahipseniz hizmetlerden
faydalanmak için bizi arayın

0212 337 72 57

Bu ürüne sahip olmak ve hizmetlerden
faydalanmak için bizi arayın

0850 222 0 860

Sigorta Süresi

Sigorta süresi 1 yıldır ve sonraki yıllar için 4 yıllık yenileme garantisi* bulunmaktadır. Poliçe, 4 yıllık yenileme garantisi sayesinde ek bir beyana ihtiyaç olmadan vade sonunda otomatik olarak yenilenir, yenileme yapılırken poliçe üzerinde belirtilen prim tutarlarında artış yapılmaz.
*Aksi yönde yazılı bir talep olmadığı sürece poliçe yenileme garantisi geçerlilik süresi sonuna kadar yenilenir. Sigorta priminin taksitinin vadesinde ödenmemesi nedeniyle poliçenin iptal edilmesi durumunda yenileme garantisi ortadan kalkar. İşbu yenileme garantili hayat sigortası süresi içerisinde teminat azaltma ya da arttırma işlemi yapılmamaktadır.