Benim Seçimim

Hayat Sigortası

Kendi belirleyeceğiniz teminata özel ödemeler

“Primini Geri Ödeyen Dövizli Hayat Sigortası sayesinde hem kendi geleceğimi hem de ailemin geleceğini güvence altına aldım. Üstelik vergi avantajından da faydalandım. Çok memnunum. Teşekkürler.”
Burak A. Denizli, İSTANBUL
 

Hastalıklara karşı önlem almak mı? Kazalara karşı güvende olmak mı? Sizin ihtiyacınız olan hangisi? Benim Seçimim Hayat Sigortası ile ihtiyaçlarınızı dilediğinizce belirleyin, sigortanız size özel olsun.

Neden Benim Seçimim Hayat Sigortası?

  • Vefat, tehlikeli hastalıklar veya gündelik hastane masrafları gibi dokuz farklı teminat seçeneğinden dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • Teminat tutarlarını da dilediğinizce belirleyerek sigortanızı özelleştirebilirsiniz.
Teminatlar

Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde vefat etmeniz durumunda poliçenizde belirtilen tutar lehtara, lehtar belirtmediyseniz yasal varislerinize ödenir. Vefat teminatı bu ürünün ana teminatıdır.

Tehlikeli Hastalıklar Teminatı

Sigorta süresi içinde poliçenizde belirtilmiş tehlikeli hastalıklardan birisine yakalanmanız durumunda poliçenizde yer alan tehlikeli hastalıklar teminatı tarafınıza ödenir. Bu ürün ile kanser, kalp krizi, inme, açık kalp ameliyatı, böbrek yetmezliği, önemli organ nakli, felç, körlük, kalp kapakçığı değişimi, aort hastalıkları sonucu yapılan ameliyat, koma, multipl skleroz, büyük yanıklar hastalıkları teminat altına alınmış olup, teminat kapsamındaki hastalıklardan birine yakalanma ya da ameliyatlardan birini olma durumunda sigorta başlangıcında belirlenen ve poliçenizde yazılı olan tehlikeli hastalık teminatı tutarında ödeme yapılmaktadır. Bu teminatın geçerli olabilmesi için 90 gün bekleme süresi uygulanmaktadır.

Belirtmek isteriz ki; bu bir sağlık sigortası değildir, hastane masraflarınızın ödenmesi taahhüt edilmemektedir. Ödemeye konu sigorta tazminatını, tedavi masraflarınız için kullanabileceğiniz gibi başka ihtiyaçlarınız için de kullanabilirsiniz.

Kaza veya Hastalık Sonucu Gündelik Hastane Tazminat Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza veya hastalık sonucu hastanede yatarak tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, hastanede yattığınız her bir gün için poliçenizde yazılı teminat tutarı ödenir. Bu teminat bir yıl içinde en fazla 90 gün için ödenir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde tedavi görmenizi gerektiren durumlarda, tedavi masraflarınız (doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları nakil ücretleri hariç) poliçenizde yazılı teminat limitleri ile sigorta genel ve özel şartları dahilinde ödenir.

Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde geçici olarak çalışamayacak durumda olmanız halinde, iş göremez durumda olduğunuz her bir gün için poliçenizde yazılı teminat tutarı ödenir. Bu teminat bir yıl içinde en fazla 90 gün için ödenir.

Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık Teminatı

Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanmış bulunan bir kaza neticesinde sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen teminat tutarı ödenir.

Hastalık Sonucu Tam ve Sürekli Sakatlık Teminatı

Bir hastalık sonucu tam ve sürekli sakat kalmanız durumunda poliçenizde belirtilen teminat tutarı ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları'nda tanımlanan bir kaza neticesinde vefat etmeniz durumunda, poliçenizde yer alan kaza sonucu vefat teminatı tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmediyseniz yasal varislerinize ödenir.

Toplu Taşıma Araçlarında Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Toplu taşıma araçlarında ücretli yolcu olarak seyahat ederken bir kaza sonucu vefat etmeniz durumunda poliçenizde yer alan teminat tutarı poliçenizde belirtmiş olduğunuz lehtara, lehtar belirtmediyseniz yasal varislerinize ödenir.

Teminat ve Prim Tutarları

Sigortanızın teminatlarını ve teminat tutarlarını kişisel ihtiyaçlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Aşağıda örnek olarak seçilmiş teminatlar tablosunu ve prim tutarlarını görebilirsiniz.

Cinsiyet Yaş Vefat Teminatı Tehlikeli Hastalıklar Teminatı Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı Kaza Sonucu Gündelik Tazminat Teminatı Örnek Prim
Erkek 35 50.000 TL 25.000 TL 5.000 TL 50 TL 50 TL x 12 Taksit
Kadın 35 50.000 TL 25.000 TL 5.000 TL 50 TL 46 TL x 12 Taksit

 

Sigorta Süresi

Sigorta süresi 1 yıldır ve sonraki yıllar için 4 yıllık yenileme garantisi* bulunmaktadır. Poliçe, 4 yıllık yenileme garantisi sayesinde ek bir beyana ihtiyaç olmadan vade sonunda otomatik olarak yenilenir, yenileme yapılırken poliçe üzerinde belirtilen prim tutarlarında artış yapılmaz.

*Aksi yönde yazılı bir talep olmadığı sürece poliçe yenileme garantisi geçerlilik süresi sonuna kadar yenilenir. Sigorta priminin taksitinin vadesinde ödenmemesi nedeniyle poliçenin iptal edilmesi durumunda yenileme garantisi ortadan kalkar. İşbu yenileme garantili hayat sigortası süresi içerisinde teminat azaltma ya da arttırma işlemi yapılmamaktadır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

Formu doldurun, sizi arayalım.

Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında ayrıntılı bilgi için Aydınlatma Metni, Gizlilik Politikası ve KVKK Başvuru Formu’na bakabilirsiniz.