About Cigna
About Cigna

CIGNA Hakkında

Cigna, global sağlık hizmeti şirketi olarak, “hizmet verdiği kişilerin sağlık, kaliteli yaşam ve güven duygusunu geliştirmelerine yardımcı olmak” misyonuna kendini adamıştır. Cigna ve bağlı şirketleri Amerika ve Dünya çapında milyonlarca kişiye medikal, diş, davranışsal sağlık, eczacılık, göz sağlığı paketleri ile grup ve bireysel hayat, kaza, maluliyet sigortaları sunmaktadır.

Sağlık hizmeti sunan bir şirket olarak farklı müşteri gruplarımızla olan ilişkimiz gelen tazminat taleplerini karşılamaktan çok daha derindir.

İşverenler gerek uluslararası gerek lokal çalışanlarının sağlık, kaliteli yaşam ve güvenlik duygularını arttırmak için uzmanlığımızı, servislerimizi ararlar. Müşterilerimiz bilinçli sağlık kararları almakta kılavuzluğumuzu arar, mali güvencelerini arttırmak için sigorta ürünlerimize ve hizmetlerimize güvenirler. İş ortaklarımız sadık müşteri programlarını ve hizmetlerini çeşitlendirmek için doğrudan pazarlamada ki uzmanlığımızı isterler.

Tarihimiz

Cigna, Amerika’da, Pennsylvania Eyaleti Philadelphia (1792) ve Connecticut Eyaleti Hartford şehirlerinde (1865) köklerinden büyümüş hizmetlerini çeşitlendirmiştir. Bugün Cigna şirketlerinin, global en büyük pazarlarda kurduğu satış ağlarında ve servis bürolarında 30.000 çalışanı vardır. Cigna dünya çapında 66 milyon müşteriye hizmet vermektedir. 2010 yılı sonu itibari ile Cigna’nın konsolide özsermayesi yaklaşık 6,7 milyar USD ve konsolide geliri 21,3 milyar USD’ dır. Cigna ve bağlı şirketleri Amerika’daki mülkiyeti yatırımcılara ait en büyük sağlık hizmeti organizasyonlarından birini oluşturmaktadır.

Cigna International

Cigna ailesi içindeki ana iş birimlerinden olan Cigna International, işverenlere, iş ortaklarına ve bireylere dünya çapında üstün kaliteli sağlık hizmetleri ve ilgili finansal koruma programlarına erişim sunar.

Cigna International 30 ülkede yerel lisanslar veya iş ortaklıkları ile satış yaparken dünyanın her yerindeki uluslarası yöneticilere de hizmet sunuyor. 3500'den fazla tecrübeli profesyonelden oluşan global işgücü ve 8.500 kisilik dağıtım kanalı ile Cigna International’ın 2010 yılı geliri ile 2,4 milyar USD’dır.

Türkiye’de Cigna

Cigna sağlık, hayat ve ferdi kaza sigortalarında Türkiye'deki faaliyetlerini 2011 yılında başlattı.

Cigna Hayat Anonim Şirketi şu anda 734634 ticari sicil numarası altında İstanbul Ticaret Sicili'ne tescil edilmiştir. Cigna Hayat Sigorta Anonim Şirketi mevcut merkez ofisi Büyükdere Caddesi, Maya Akar Merkez, B Blok, Kat 9, Esentepe, Şişli, İstanbul adresindedir.

Türkiye’de Cigna, bireysel risk odaklı çeşitli sağlık, hayat ve ferdi kaza sigortaları sunar. Dağıtım doğrudan pazarlama ve iş ortaklıkları gibi yenilikçi kanallarla yapılır.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Dünya Çapında Hizmetlerimiz:

Sağlık, Hayat ve Ferdi Kaza Sigortaları

Bireyler için uygun fiyatlı bir dizi sigorta ürünleri; ferdi kaza, hastanede kalış için nakit, kritik bir hastalığın tanısı, maluliyet ve sağlık sigortaları, hayat sigortası, kredi koruması. Telemarketing, banka sigortacılığı, son dönemlerde televizyon ve internetten doğrudan pazarlama güçleri ile Cigna’nın doğrudan pazarlamadaki uzmanlığı devam ediyor.

Uluslararası Yönetici Sigortaları

Kendi ülkesi dışında kısa veya uzun vadeli görevlerde çalışan çok uluslu şirketlerin çalışanları için çok çeşitli tıbbi, diş, göz, davranış, eczane, hayat sigortası, ferdi kaza, sakatlık, iş seyahati ve kaliteli yaşam programları. Cigna, 7/ 24 ve farklı dillerde hizmet, farklı para birimlerinde tazminat ödeme seçenekleri, ve uluslararası sağlık hizmetleri ağına erişim sunmaktadır.

Sağlık Sigortaları

Sağlık ve medikal bakım hizmetleri; sağlık sigortası, diş planları, ilaç, devamsızlık yönetimi.,. Cigna işverenlerin çalışan ihtiyaçlarını karşılamalarında kamu tarafından sağlanan sağlık hizmetlerine ek olarak cazip ürünler hazırlamaktadır.

Özel Sağlık Sigortaları

Bireyler için sağlık sigortası. Lokal pazarlardaki koşullara uyacak ve müşterilerin gerek lokal gerek global ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler.

Cigna hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.cigna.com sitesini ziyaret ediniz.